Про конструкційну ефективність використання міцності металу у виробах і металоконструкціях, що містять концентратори напружень
Ю. Я. Мєшков, С. О. Котречко, А. В. Шиян
Інститут металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України, бульв. Академіка Вернадського, 36, 03142 Київ, Україна
Отримано: 05.11.2018. Завантажити: PDF
У статті розглянуто питання про заходи підвищення рівня безпечного силового навантаження несних елементів конструкцій шляхом визначення оптимального комплексу властивостей міцності і пластичності металу, узгодженого з особливостями напружено-деформованого стану виробу, що містить в собі певний концентратор напружень. На прикладі результатів випробувань зразків з кільцевими надрізами на одновісний розтяг встановлені порогові значення спеціального показника резервних властивостей міцності і пластичності сталей — деформаційної стійкості (зламостійкості) $B_{rb}$, нижче яких повинно спостерігатися зниження несної здатності надрізаного зразка $\sigma_{NF}$, як ознака окрихчення виробу в умовах концентрації напружень. Введено поняття про коефіцієнт несної здатності $K_N$ металу у виробі з концентратором напружень, як про показник, що відображає ступінь використання міцності металу для забезпечення несної здатності виробу.
Ключові слова: міцність, пластичність, деформаційна стійкість, концентратор напружень, поріг окрихчення, коефіцієнт несної здатності.
URL: http://mfint.imp.kiev.ua/ua/abstract/v41/i05/0633.html
PACS: 46.50.+a, 62.20.fk, 62.20.fq, 62.20.mj, 62.20.mm, 62.20.mt, 81.40.Np